«Магазин пневматичної зброї КУРОК»

☏ (050)071-02-05; ☏ (093)369-31-06. Viber КУРОК Viber


Кошик порожній
Закон України про пневматичну зброю


Вибираючи та купуючи пневматичну зброю, багато хто з Вас замислюється, наскільки законна дана покупка та які наслідки.

На даний момент на території України (Згідно з чинною постановою №576 від 12.10.1992 року Кабінету Міністрів України, нижче ми надамо цю постанову): ліцензуванню, тобто реєстрації в органах МВС підлягає пневматичне зброю калібру понад 4,5мм та швидкістю кулі понад 100 м / с. Це означає, що дозвіл необхідний у разі одночасного виконання двох умов: калібр більше 4,5 і початкова швидкість кулі вище 100 м/с.

З вище сказаного випливає, що незалежно від потужності купленої Вами пневматичної зброї (пневматичного пістолета, пневматичної гвинтівки, револьвера під патрон Флобера), якщо калібр не перевищує 4,5 мм, ця зброя не потребує ліцензування (реєстрації) в МВС і може вільно зберігатися, переноситися та використовуватися.

Але пам'ятайте, що це не звільняє Вас від адміністративної та кримінальної відповідальності за використання пневматичної зброї не за призначенням (заподіяння громадянам тілесних ушкоджень, залякування тощо), карається за кримінальним кодексом України, і може призвести до небажаних, а часом і до плачевним для Вас обставинам.


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ДОЗВІЛЬНУ СИСТЕМУ


Постанова від 12 жовтня 1992 р. N 576 Київ ( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
N 706 ( 706-93-п ) від 07.09.93
N 373 ( 373-95-п ) від 31.05.95
N 256 ( 256-99-п ) від 22.02.99
N 1326 ( 1326-99-п ) від 21.07.99
N 1381 ( 1381-2000-п ) від 01.09.2000
N 575 ( 575-2001-п ) від 28.05.2001
N 1953 ( 1953-2002-п ) від 25.12.2002 -
набуває чинності з 01.01.2004 року )

Кабінет Міністрів України постановляє: Затвердити Положення про дозвільну систему, що додається, і ввести його в дію з 15 жовтня 1992 року.

Виконуючий обов'язки Прем'єр-міністра України В. СИМОНЕНКО
Міністр Кабінету Міністрів України В.ПЄХОТА
Інд.29
Затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 1992 р. N 576


ПОЛОЖЕННЯ
про дозвільну систему

( Чинність Положення про дозвільну систему, затвердженого цією постановою, у частині переліку об'єктів, на які поширюється дозвільна система, поширено на газові пістолети і револьвери та патрони до них, заряджені речовинами сльозоточивої та дратівної дії, об'єкти виготовлення і реалізації спеціальних засобів самооборони, заряджених речовинами сльозоточивої та дратівної дії, згідно з Постановою КМ N 706 ( 706-93-п ) від 07.09.93 )

  1. Загальні положення
  2. Дозвільна система - це особливий порядок виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, обліку і використання спеціально визначених предметів, матеріалів і речовин, а також відкриття та функціонування окремих підприємств, майстерень і лабораторій з метою охорони інтересів держави та безпеки громадян.
  3. До предметів, матеріалів і речовин, підприємств, майстерень і лабораторій, на які поширюється дозвільна система, належать: вогнепальна зброя (нарізна воєнних зразків, несучасна стрілецька, спортивна, навчальна, охолощена, мисливська нарізна і гладкоствольна), бойові припаси до неї, холодна зброя, (арбалети, мисливські ножі тощо), пневматична зброя калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду, пристрої вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та зазначені патрони, вибухові матеріали і речовини, сильнодіючі отруйні речовини I - II класу безпечності, збудники інфекційних захворювань I - II групи патогенності і токсини, сховища, склади і бази, де вони зберігаються, стрілецькі тири і стрільбища, мисливсько-спортивні стенди, а також підприємства і майстерні по виготовленню і ремонту вогнепальної та холодної зброї, піротехнічні майстерні, пункти вивчення матеріальної частини зброї, спеціальних засобів, правил поводження з ними та їх застосування, магазини, в яких здійснюється продаж зброї та бойових припасів до неї, штемпельно-граверні майстерні, печатки і штампи, організації, що займаються збутом сильнодіючих отруйних речовин, і лабораторії, що проводять аналізи цих засобів і речовин, працюють із збудниками інфекційних захворювань I - II групи патогенності і токсинами*).

( Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ N 373 ( 373-95-п ) від 31.05.95, N 256 ( 256-99-п ) від 22.02.99, N 1381 ( 1381-2000-п ) від 01.09.2000, N 575 ( 575-2001-п ) від 28.05.2001 )


ПРАВИЛА ТЕХНІКИ БЕЗПЕКИ

при роботі з пневматичним пістолетом / револьвером / гвинтівкою


• Завжди звертайтеся з Вашою зброєю так, начебто вона була заряджена.

• Ніколи не цільтеся в людей.

• Ніколи не прямуйте пістолет/гвинтівку туди, куди Ви не збираєтеся стріляти.

• Ніколи не вірте нікому на слово, що зброя розряджена. Завжди переконаєтесь у цьому самі.

• Завжди переконайтеся, що ваш пістолет/гвинтівка розряджено перед переміщенням його в будь-який бік від мети (мішені) або передачі його іншій особі.

• Завжди зберігайте та переносіть розряджений та поставлений на запобіжник пістолет/гвинтівку за винятком випадків, коли Ви збираєтесь стріляти.

• Ніколи не використовуйте пістолет/гвинтівку для будь-яких інших завдань, крім стрілянини.

• Ніколи не залишайте пістолет/гвинтівку без нагляду, особливо якщо він заряджений і готовий до стрілянини.

• Завжди використовуйте лише чисті, сухі та якісні боєприпаси, що відповідають калібру Вашої зброї.

• Ніколи не вживайте алкогольних напоїв чи наркотиків перед або під час стрілянини.

• Завжди надягайте захисні окуляри під час стрілянини.

• Завжди направляйте пістолет/гвинтівку в безпечному напрямку, коли заряджаєте його або вводите курок, доки не будете готові до стрілянини. Тримайте пістолет/гвинтівку у безпечному напрямку при знятті ручного запобіжника.

• При використанні пневматичних пістолетів/револьверів/гвинтівок встановлення на запобіжник (переведення в режим "Safe") є обов'язковим. Також не варто зберігати пневматичний пістолет / револьвер / гвинтівку зі спорядженим магазином / барабаном та вставленим балоном стисненого газу.

• Ніколи не тримайте палець на спусковому гачку, доки Ви не визначилися з метою і не будете готові до стрільби.

• Перш ніж натиснути на спусковий гачок, перевірте, що знаходиться перед мішенню і за нею. Куля може пройти повз або крізь ціль (мішень).

• Не стріляйте доки не побачите мету (мету) у прицільних пристроях.

• Ніколи не стріляйте зблизька по твердій поверхні (напр. стіні) або по рідкій поверхні (напр. вода).

• Ніколи не стріляйте з Вашого пістолета біля тварини, якщо вона не навчена шуму.

• Ніколи не грайте, тримаючи в руці пістолет/гвинтівку.

• Ніколи не заглядайте в ствол, Ви все одно там нічого не побачите. Там темно.

• При використанні пневматичного пістолета/револьвера ніколи не вставляйте балон стисненого газу при зарядженому кульками/кулями магазині або барабані (внаслідок різкого тиску на повітряний клапан може статися мимовільний викид газу, що призведе до пострілу).

• Завжди слідкуйте за справністю Вашої зброї.

• Завжди зберігайте Ваш пістолет/гвинтівку та боєприпаси у сейфах окремо один від одного та поза доступними для дітей та непідготовленими людьми місцями.

• Ніколи не вносити технічні зміни, модифікації в конструкцію пістолета/гвинтівки або його складових частин.

 

Новини


Нова поставка стартових (шумові) пістолетів Blow.


Нові кулі в Україні, APOLO - аргентинські обміднені кулі високої пробивної спроможності!


Новинка в Україні, пневматика під маркою OPTIMA Від компанії XATSAN давно відомі моделі, а також новинка пістолети MOD 25, Mod 25 SuperCharger, Mod 25 SuperTact.


Нова поставка гвинтівок Beeman Airguns (USA)


Нова поставка револьверів під патрон флобера Ekol Viper 3 black та Ekol Viper 4.5 black